Less bytes, more meaning...
Not authorized

Registration date is not available.
Login | Register | Users


Downgrade > Forums > Games > Half Life в D3D 1280x1024


<< < Page 1 of 1 > >>

xul

Member since May 22, 2026
всем привет, нашёл много уроков по изменению разрешения в OpenGL, но ничего по D3D.

подскажите, есть ли способ включить высокие разрешения в Direct3D ? хочу играть с антиалиасингом, а OpenGL не подходит. спасибо!
Posted Jun 28, 2026, 11:17 AM Quote
irfan2

Member since Nov 02, 2025
Добавьте в ярлык параметры -d3d -width 1280 -height 1024
Posted Jun 28, 2026, 01:04 PM Quote
xul

Member since May 22, 2026
irfan2 said on 28.06.2026, 01:04 PM:

> Добавьте в ярлык параметры -d3d -width 1280 -height 1024

ничего не изменилось.
если что качал с Old-Games Full-Rip версию
Posted Jun 28, 2026, 05:18 PM Quote


Copyright (c) 2026, Downgrade Network.
Please ask questions and report any problems on our forum.
Downgrade Net Button

Visitor Counter
0029451
Here is a list of Downgrade users.